Login to NASTAR Racing
Midwest Masters


Race Results
Mar 13th, 2022
Spirit Mountain Region I Masters Championship SL1
not provided


Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Orange-Slalom
16.06
47.89
41.26
Green-Slalom
13.23
46.09
40.70
 
Results for Mar 13th, 2022 - Spirit Mountain Region I Masters Championship SL1

(sorted by last name - best handicap only)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Greg AbelMinneapolis, MNMale 55-59Orange1:00.0245.47 Bronze 
DAN ARMSTRONGMinneapolis, MNMale 60-64Orange52.6327.56 Gold 
Daniel BaackMankato, MNMale 21-29Green47.8117.47 Gold 
Adam BrandmireMale 21-29Orange53.2629.08 Bronze 
Andrea CervenaMinneapolis, MNFemale 45-49Orange52.7427.82 Platinum 
 John ChuprinkoCenterburg, OHMale 65-69Orange59.0443.09 Silver 
Nick CortesMale 21-29Orange52.6627.63 Silver 
Joe DalmanChamplin, MNMale 60-64Orange56.3936.67 Silver 
Rebecca DanielsonRed Wing, MNFemale 50-54Green1:14.6683.44 - 
 Abbey EversonSavage, MNFemale 21-29Green49.5221.67 Gold 
 Barb EversonSavage, MNFemale 55-59Orange1:15.2282.31 Bronze 
 Dave EversonSavage, MNMale 50-54Orange51.6425.16 Gold 
 Luke EversonSavage, MNMale 21-29Orange45.059.19 Gold 
Charles FoxMale 70-74Green1:14.4482.90 - 
 Ryan FullerMinnetonka, MNMale 45-49Orange47.8916.07 Gold 
Jason GergenHastings, MNMale 45-49Orange51.6325.13 Gold 
Kristin GrebeMinnetrista, MNFemale 55-59Orange58.6342.10 Gold 
 Chris GydesenOakdale, MNMale 55-59Green55.0635.28 Silver 
 Henry GydesenOakdale, MNMale 18-20Green55.8637.25 Bronze 
Megan Shelton HadleyFemale 40-44OrangeDNF-  
 Pat HillerMedina, MNMale 60-64Orange50.8823.32 Gold 
Dan KlabundeAlbertville, MNMale 45-49Green48.8420.00 Gold 
Will KlabundeRogers, MNMale 16-17Orange56.8237.71 Bronze 
Brett LoftesnesMinneapolis, MNMale 55-59Orange1:04.9357.37 Bronze 
 Jukka MahonenChaska, MNMale 75-79Green58.8844.67 Gold 
 Scott MalmstenEden Prairie, MNMale 60-64Orange51.6325.13 Gold 
Kyle MartinsonSchroeder, MNMale 21-29Orange48.3517.18 Gold 
Matt MatticeMale 40-44Orange48.1816.77 Gold 
John McElligottMinneapolis, MNMale 35-39Orange50.6122.66 Silver 
Jeanine MiakotinaNew Hope, MNFemale 35-39Orange49.4419.83 Gold 
Christopher MooreMale 35-39Orange49.1919.22 Gold 
Thor MoralesBloomington, MNMale 35-39Orange55.1833.74 Silver 
Kelsey NashEagan, MNFemale 30-34Orange1:02.6251.77 Bronze 
 Jeremy PetersonChaska, MNMale 45-49Orange56.0435.82 Silver 
Tiegan RappLakeville, MNFemale 30-34Green55.6036.61 Silver 
 Andrey RyvlinPlymouth, MNMale 60-64Orange54.0030.88 Gold 
Kyle SchnichelsFarmington, MNMale 21-29OrangeDNF-  
Wyatt SheltonMinneapolis, MNMale 12-13Orange59.1243.29 Silver 
Wyatt ShultzMale 18-20Orange42.683.44 Platinum 
Jack StephensonDuluth, MNMale 30-34Orange1:01.7149.56 Bronze 
 Jonathan TotushekDuluth, MNMale 35-39Orange44.467.76 Platinum 
 Jim TurnerSavage, MNMale 45-49Orange49.9321.01 Gold 
David WalkerMale 50-54Orange55.1733.71 Silver 
 Mitchell WallLakeville, MNMale 45-49Orange53.0328.53 Silver