Login to NASTAR Racing

Race Results


Feb 21st, 2021
Daily NASTAR
Suuny / Temp 27


Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Orange
19.31
34.55
28.95
Green
19.31
33.78
28.31
 
Results for Feb 21st, 2021 - Daily NASTAR

(sorted by last name - best handicap only)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Steve AndersonEast Jordan, MIMale 60-64Green37.4132.14 Silver 
Chase BarrattFemale 8-9Orange52.8282.45 Bronze 
Sloan BarrattBoyne City, MIFemale 10-11Orange52.0179.65 Bronze 
Sydney BernhardtFemale 8-9Green58.27105.83 - 
Zoey BernhardtFemale 10-11Green57.54103.25 - 
Henry ChappuiesMale 6-7Green52.5085.45 Bronze 
Addy DionneBoyne City, MIFemale 6-7Orange49.7071.68 Silver 
Camden DionneBoyne City, MIMale 8-9Green44.0555.60 Silver 
Isaac DionneBoyne City, MIMale 10-11Orange38.6333.44 Gold 
Edward DoezemaMale 8-9Green49.3774.39 Bronze 
Elizabeth DoezemaFemale 10-11Green45.1659.52 Silver 
Sean DyeKingsley, MIMale 35-39Green38.1234.65 T* Silver 
Charlie FrohlichBoyne City, MIMale 10-11Green40.5143.09 Silver 
Samantha GillickMIFemale 10-11Green39.7240.30 Gold 
Graham GilmourGrosse Pointe, MIMale 8-9Orange46.5760.86 Silver 
Liam GilmourGrosse Pointe, MIMale 10-11Orange41.7244.11 Silver 
Robert GrootersCorona, CaliMale 55-59Orange49.6171.36 - 
Amy HorvathMIFemale 45-49Green43.3253.02 Silver 
Jack HorvathTroy, MIMale 12-13Orange42.6047.15 Silver 
Will HorvathTroy, MIMale 10-11Green48.6171.71 Bronze 
Camden HoweMale 10-11Orange49.7271.74 Bronze 
Easton HoweMale 12-13Green55.7396.86 S* - 
Blake IrwinClinton Township, MIMale 8-9Orange42.9248.26 Gold 
Michelle KettlewellGrand Rapids, MIFemale 60-64Orange42.0245.15 Silver 
Mikey LangeBoyne City, MIMale 50-54Green37.7333.27 Silver 
Grayson LeeIndian River, MIMale 8-9Orange43.0748.77 Gold 
Greg LeeIndian River, MIMale 40-44Orange39.3936.06 Bronze 
Harper LeeIndian River, MIMale 10-11Green39.6640.09 Gold 
Jeff LewisYpsilanti, MIMale 65-69Green41.4146.27 Silver 
Brendan LoperBoyne Falls, MIMale 6-7Orange42.9848.46 Platinum 
Elleana LoperBoyne Falls, MIFemale 10-11Orange43.4750.16 Silver 
Steven MaurerSaginaw, MIMale 16-17Orange35.3522.11 Silver 
Edward McElmeelSouth Lyon, MIMale 50-54Green39.7940.55 Bronze 
Caroline MertzFemale 12-13Green42.2249.13 Silver 
Finn ParishMale 10-11Green49.6575.38 Bronze 
Avery ParlinSchoolcraft, MIFemale 14-15Orange34.5919.48 Gold 
Emma PattenFemale 12-13Green47.1366.48 Bronze 
Ray PersiaFenton, MIMale 55-59Green35.7726.35 Silver 
Sienna RogersFemale 10-11Orange56.2894.40 - 
Michael SchaeferMale 65-69Green43.1852.53 Bronze 
Ethan SharpeRoscommon, MIMale 16-17Orange36.7626.98 Silver 
Sunny SherkFemale 10-11Orange51.0276.23 Bronze 
Connor SteinerGrosse Pointe, MIMale 6-7Orange45.9658.76 Gold 
Blake StienerGrosse Pointe, MIMale 6-7Orange45.1655.99 Gold 
Finn ToschBoyne City, MIMale 12-13Orange39.5736.68 Silver 
Ruby ToschFemale 10-11Orange46.4760.52 Silver 
Evelyn WebberLinwood, MIFemale 8-9Green48.7872.31 Bronze 
Grace WebberFemale 10-11Orange42.8447.98 Silver 
Delilah WhiteFemale 10-11Orange46.7961.62 Silver 
Charley WisemanMIMale 10-11Green49.2874.07 Bronze 
Henry WisemanMIMale 6-7Orange57.4598.45 Bronze 
Josh WisemanMIMale 10-11Orange50.0172.75 Bronze 
Sam WisemanMIMale 10-11Orange52.3080.66 - 

T = Telemark (-13)
S = Snowboard (-20)