Login to NASTAR Racing

Race Results


Mar 14th, 2020
TROLL CUP GS
not provided
,


Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Yellow
Howard Blanding
13.10
20.20
17.86
Blue
Howard Blanding
13.10
20.04
17.71
 
Results for Mar 14th, 2020 - TROLL CUP GS

(sorted by last name - best handicap only)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Tim AdamsYellow24.7638.63 Silver 
Araya AndersonF_8-9Yellow33.2986.39 Bronze 
Bodie AndersonM_8-9Blue25.0941.67 Gold 
Doug AndersonM_40 & UpBlue21.3120.33 Gold 
Gretchen AndersonF_18-39Blue34.7396.10 - 
Kai AndersonM_10-12Yellow31.4275.92 Bronze 
Kari AndersonF_7 & UnderYellow34.2091.49 Bronze 
Sofi AndersonF_8-9Blue32.7184.70 Bronze 
Greg AnklenM_40 & UpYellow24.4036.62 Silver 
Reeck BarryM_40 & UpBlue27.0852.91 Bronze 
Howard BlandingM_40 & UpYellow20.2013.10 Platinum 
Berkley BoardmanF_8-9Blue38.29116.21 - 
Elliot BoardmanF_10-12Blue29.6867.59 Bronze 
Evelyn BrunsF_10-12Blue28.3660.14 Silver 
Gary BrunsM_40 & UpBlue20.3915.13 Gold 
Hazel BrunsF_8-9Blue27.2553.87 Gold 
Hayden CarrollM_13-17Yellow32.5482.19 - 
Jonah CarrollM_13-17Yellow22.1323.91 Silver 
Adam CliftM_40 & UpBlue22.0624.56 Silver 
Ava CliftF_10-12Blue25.8345.85 Silver 
Joe DalmanM_40 & UpBlue20.9918.52 Gold 
Austin FerrellM_10-12Blue21.9523.94 Gold 
Kara GamelinF_18-39Yellow20.9617.36 Gold 
Kevin GamelinForest Lake, MNM_18-39Blue19.6410.90 Gold 
 Chris GydesenOakdale, MNM_40 & UpYellow19.438.79 Platinum 
 Henry GydesenOakdale, MNM_13-17Yellow20.3113.72 Gold 
Esmae HarveyF_8-9Yellow27.7855.54 Silver 
Jim HarveyM_40 & UpYellow24.1134.99 Gold 
Lincoln HarveyM_7 & UnderYellow32.0079.17 Silver 
 Mike HarveyRiver Falls, WIM_40 & UpYellow20.2613.44 Gold 
Suzie HarveyF_18-39Blue24.4838.23 Silver 
Sean HodkiewiczM_13-17Yellow21.9422.84 Silver 
Ben Jr. HoweM_10-12Blue27.6756.24 Silver 
Ben Sr. HoweM_40 & UpBlue21.7622.87 Silver 
Brian KalinaM_40 & UpYellow19.318.12 Platinum 
Dave KalinaM_40 & UpBlue23.0129.93 Gold 
Lucy KalinaBlaine, MNM_13-17Yellow22.3325.03 Gold 
Sydney KalinaMinneapolis, MNF_13-17Blue23.5733.09 Gold 
Will KalinaM_10-12Blue25.1041.73 Gold 
Alex KapelevichM_40 & UpBlue24.2136.70 Silver 
Jim KoiskiM_40 & UpBlue20.6116.37 Gold 
Trevon LapointM_18-39Blue20.9018.01 Silver 
Larry MeixnerSaint Paul, MNM_40 & UpBlue23.1830.89 Silver 
Chloe MueffelmannF_13-17Yellow22.4825.87 Gold 
Paige MueffelmannF_13-17Yellow21.8022.06 Gold 
Andrew NelsonYellow22.4425.64 Gold 
Lilyanne NelsonF_10-12Blue26.6250.31 Silver 
Ben NuebelM_13-17Yellow22.8327.83 Silver 
 Jed OwenWausau, WIM_40 & UpBlue21.0418.80 Gold 
Ella ReineckF_8-9Blue33.3088.03 Bronze 
Evan ReineckM_10-12Blue28.8863.07 Bronze 
Jim ReineckM_40 & UpBlue27.2553.87 Bronze 
Lisa ReineckF_40 & UpBlue30.7473.57 - 
Reed RhettM_8-9Blue25.0641.50 Gold 
Hayner RickM_40 & UpBlue27.4354.88 Bronze 
Reed RyanM_18-39Blue20.1813.95 Gold 
David SchroederM_40 & UpYellow20.7916.41 Gold 
Elyse SchroederF_13-17Yellow25.0840.43 Silver 
Emily SchroederF_13-17Yellow21.7021.50 Gold 
Ryan SchroederM_10-12Yellow30.3870.10 Bronze 
Sharon SchroederF_40 & UpYellow23.7733.09 Gold 
Scott Schultz M_40 & UpYellow20.6715.73 Gold 
 Arkady ShemyakinMinneapolis, MNM_40 & UpYellow24.6237.85 Silver 
Sydney SimonF_7 & UnderBlue31.3476.96 Silver 
Ward SimonM_40 & UpYellow26.2546.98 Silver 
 Nancy Simpson OwenWausau, WIF_40 & UpYellow25.0140.03 Gold 
Gavin StensethM_13-17Blue22.3726.31 Gold 
Reed TaraF_18-39Yellow30.9073.01 - 
Mary Claire TheisSaint Paul, MNBlue21.2620.05 Platinum 
Charlie WoodsonMinneapolis, MNM_18-39Blue23.3231.68 Bronze 
Abby WrightF_13-17Blue21.3820.72 Gold 
ERIC YOSTRamsey, MNM_40 & UpBlue19.168.19 Platinum 
Sara YostF_18-39Blue21.3320.44 Gold