Login to NASTAR Racing

Race Results
Boyne Mountain Resort


Feb 9th, 2020
Daily NASTAR
Cloudy / Temp 25


Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Yellow
17.02
37.96
32.43
Blue
 
Results for Feb 9th, 2020 - Daily NASTAR

(sorted by last name - best handicap only)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Onika AlonziHarbor Springs, MIFemale 12-13Yellow47.9447.83 Silver 
Vincent AlonziHarbor Springs, MIMale 8-9Yellow45.1239.13 Gold 
Mike AltenburgMale 60-64Yellow43.4433.95 Silver 
Greg BastAnn Arbor, MIMale 50-54Yellow39.2721.09 Gold 
Robert BlairBrownstown, MIMale 70-74Yellow55.9472.49 - 
Liam ChappuiesBoyne City, MIMale 8-9Yellow54.4067.75 Bronze 
Owen ChappuiesBoyne City, MIMale 12-13Yellow46.4343.17 Silver 
Kendall CharchutEast Lansing, MIFemale 12-13Yellow45.2839.62 Silver 
Aidan ClearyHarbor Springs, MIMale 12-13Yellow1:00.2985.91 - 
Addy DionneBoyne City, MIFemale 6-7Yellow1:00.787.17 Silver 
Mitchell ForsbergOkemos, MIMale 14-15Yellow36.6412.98 Platinum 
Charlie FrohlichBoyne City, MIMale 8-9Yellow51.6559.27 Silver 
Joesph HendricksMIMale 8-9Yellow1:13.11125.44 - 
Emerson JacquesMale 8-9Yellow1:08.98112.74 - 
Matthew JaroneskiGaylord, MIMale 18-20Yellow42.2730.34 Silver 
James JohnsonPrudendille, MIMale 75-79Yellow58.3880.02 - 
Charles KinzelRapid City, MIMale 50-54Yellow55.7771.97 - 
Grayson LeeIndian River, MIMale 8-9Yellow54.1566.98 Silver 
Harper LeeIndian River, MIMale 10-11Yellow50.6756.24 Silver 
Jethany LeeINDIAN RIVER, MIFemale 35-39Yellow1:00.3886.19 - 
Brendan LoperBoyne Falls, MIMale 6-7Yellow1:05.66102.47 Bronze 
Ellena LoperBoyne Falls, MIFemale 10-11Yellow54.3867.68 Bronze 
Annabelle MinnemanBattle Creek, MIFemale 14-15Yellow46.4743.29 Silver 
Caiden PhillipsHarbor Springs, MIMale 12-13Yellow40.2424.08 Gold 
Brodie RhoadesMale 1-5Yellow1:17.14137.87 Bronze 
Quinn RhoadesMale 6-7Yellow1:03.9497.16 Bronze 
Melanie RonanHarbor Springs, MIFemale 8-9Yellow52.1760.87 Silver 
Bob RossiAllen Park, MIMale 65-69Yellow51.1057.57 Bronze 
Lucy SmithRoyal Oak, MIFemale 8-9Yellow1:02.0391.27 Bronze 
Santiago SmithRoyal Oak, MIMale 10-11Yellow46.9244.68 Silver 
Victor SmithRoyal Oak, MIMale 12-13Yellow47.5346.56 Silver 
Ava SomersPetoskey, MIFemale 8-9Yellow45.5640.49 Gold 
Keith SoucieAnn Arbor, MIMale 6-7Yellow50.3455.23 Gold 
JJ SpencerHarbor Springs, MIMale 10-11Yellow47.8447.52 Silver 
Grant SteffesMIMale 6-7Yellow1:13.56126.83 - 
Carson TrumanHarbor Springs, MIMale 12-13Yellow39.4821.74 Gold 
Jed TurcottBoyne City, MIMale 16-17YellowDNF-  
Mackenzie UppalHaslett, MIFemale 8-9Yellow1:01.2488.84 Bronze 
Max UppalHaslett, MIMale 10-11Yellow50.5155.75 Silver 
Nina VanOtterenEast Lansing, MIFemale 12-13Yellow47.9347.80 Silver 
Evelyn WebberLinwood, MIFemale 6-7Yellow57.5977.58 Silver 
Grace WebberFemale 8-9Yellow58.5080.39 Bronze 
Kaelan WrenMIMale 6-7Yellow57.5977.58 Silver