Login to NASTAR Racing

Race Results
Boyne Mountain Resort


Feb 8th, 2020
Daily NASTAR
Sunny / Temp 9


Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Yellow
32.02
35.01
26.51
Blue
32.02
36.61
27.73
 
Results for Feb 8th, 2020 - Daily NASTAR

(sorted by last name - best handicap only)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Kurt AdamsSparta, MIMale 65-69Yellow31.4818.75 Platinum 
Drew BradburyGrand Rapids Township, MIMale 21-29Blue49.9280.02 F* - 
JIM BRADBURYGrand Rapids, MIMale 55-59Blue33.0419.15 Gold 
Grace DykemaGrand Rapids, MIFemale 12-13Yellow41.6357.04 Bronze 
Lucas DykemaGrand Rapids, MIMale 10-11Yellow39.5649.23 Silver 
Rick DykemaMale 45-49Yellow41.7757.56 S* Bronze 
Steven ForadoriMilford, MIMale 60-64Yellow39.4548.81 Bronze 
Mitchell ForsbergOkemos, MIMale 14-15Yellow28.788.56 Platinum 
Charlie FrohlichBoyne City, MIMale 8-9Yellow39.0347.23 Gold 
TJ GrahamSaginaw, MIMale 21-29Yellow29.4311.01 Gold 
Steve HarkWhite Lake, MIMale 55-59Blue32.0215.47 Platinum 
Ella HertzfeldPerrysburg, MIFemale 10-11Yellow38.5945.57 Silver 
Karsten HertzfeldPerrysburg, MIMale 8-9Yellow40.5452.92 Silver 
Tom HicksFenton, MIMale 50-54Blue32.1115.80 Gold 
Michael HietbrinkPinckney, MIMale 45-49Yellow32.7223.43 Silver 
Sloan HortonMIFemale 12-13Yellow45.2770.77 Bronze 
Matthew JaroneskiGaylord, MIMale 18-20Yellow31.3718.33 Silver 
Josh JeszkeMale 21-29Yellow32.2221.54 Silver 
Sara KitchenElmira, MIFemale 40-44Yellow42.1358.92 Bronze 
Kate LatekBloomfield Hills, MIFemale 10-11Blue55.3399.53 - 
Jodi MurphyMIFemale 21-29Blue44.4060.12 - 
Taylor MurphyNorwell, MIFemale 30-34Yellow47.9981.03 S* Bronze 
Lou OlesMale 80-84Yellow39.0747.38 Gold 
Ray PersiaFenton, MIMale 55-59Yellow31.5919.16 Gold 
Lucy PlaceMIMale 8-9Yellow48.7683.93 Bronze 
William PlaceMale 10-11Yellow48.3882.50 - 
Kyle RutkowskiMilford, MIMale 35-39Yellow31.4818.75 Silver 
Patrick SamuelsCaledonia, MIMale 65-69Yellow46.5775.67 - 
Michael SchaeferMale 60-64Blue41.5149.69 Bronze 
Nicholas SellaGaylord, MIMale 16-17Yellow30.6315.54 Gold 
Mick SerafinskiMale 65-69Blue44.2759.65 Bronze 
Thomas SheaWhite Lake, MIMale 14-15Yellow36.3337.04 Silver 
Tom SheaTroy, MIMale 55-59Blue36.4331.37 Silver 
David SmithBloomfield Hills, MIMale 65-69Yellow30.9416.71 Platinum 
David TomasikGrand Rapids, MIMale 55-59Blue32.5717.45 Gold 
Brooklyn VerplankSpring Lake, MIFemale 12-13Yellow36.1936.51 Silver 
Keith VinceMale 50-54Blue36.2230.62 Silver 
Kari Visser-RobelElmira, MIFemale 50-54Blue42.0151.50 Silver 
Evelyn WebberLinwood, MIFemale 6-7Yellow46.5375.52 Silver 
Grace WebberFemale 8-9Blue51.1084.28 Bronze 
Laura WhiteAnn Arbor, MIFemale 55-59Yellow34.7431.04 Gold 

F = Adaptive Alpine: Cognitive Disability (-35)
S = Snowboard (-20)