Login to NASTAR Racing

Race Results


Mar 13th, 2019
Ski League Race VIII
overcast, drizzle
,


Series: Indianhead Ski League
Scoring method: Based on NASTAR Team Points
Not by Group
Teams of 4 including at least 1 Female
Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Yellow
11.35
24.55
22.04
Blue
 
Results for Mar 13th, 2019 - Ski League Race VIII

(sorted by last name - all results)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Dave AhoManitowish Waters, WIMAC`SYellow27.0322.64 Gold 
     Yellow25.6716.47 Gold best
Matthew AnichAshland, WIDA EH TEAMYellow32.1846.01 Silver best
      Yellow32.8749.14 Bronze 
 Susan BarretteWakefield, MIDA EH TEAMYellow28.1927.90 Platinum best
      Yellow29.2332.62 Gold 
Mike BegalleIronwood, MIHOBBY WHEELYellowDNF-  
     Yellow27.3324.00 Silver best
Tom BergquistBessemer, MIMAC`SYellow25.4015.25 Platinum 
     Yellow25.0413.61 Platinum best
Enrico BraucherTHUNDERBIRDSYellow24.249.98 Platinum best
      Yellow25.4815.61 Gold 
Annette BurchellIronwood, MIMAC`SYellow28.9631.40 Gold best
      Yellow29.2932.89 Gold 
Emily BurchellIronwood, MIHOBBY WHEELYellow27.8226.23 Gold best
      Yellow28.4028.86 Silver 
Robert BurchellIronwood, MITHUNDERBIRDSYellow25.0613.70 Platinum 
     Yellow24.5911.57 Platinum best
Klaus BuschallaMontreal, WITHUNDERBIRDSYellow27.4624.59 Gold best
      Yellow28.9131.17 Gold 
Eric FittingIronwood, MIHOBBY WHEELYellow26.1618.69 Silver best
      Yellow26.4720.10 Silver 
Greer FitzgeraldIronwood, MITWILIGHT SUPPER CLUBYellow28.7830.58 Silver 
     Yellow28.7430.40 Silver best
Pamela FitzgeraldIronwood, MITWILIGHT SUPPER CLUBYellow29.5534.07 Platinum best
      Yellow29.9135.71 Platinum 
Steve GrubeBessemer, MIDA HOODYellow35.5961.48 S* Bronze best
      Yellow35.7162.02 S* Bronze 
Angela HeitortBayfield, WIBSOYellow28.5129.36 Gold best
      Yellow28.7330.35 Gold 
 Barry JacobsWashburn, WIDA EH TEAMYellow24.4811.07 Platinum best
      Yellow24.7312.21 Platinum 
Roger KaneBSOYellow27.6125.27 Gold best
      Yellow28.4328.99 Gold 
Mary KehoeSuperior, WITWILIGHT SUPPER CLUBYellow37.2368.92 Bronze best
Bradley KuszIronwood, MITHUNDERBIRDSYellow27.5324.91 Silver best
      Yellow28.7030.22 Silver 
Mary LaHaieTomahawk, WIBSOYellow34.7157.49 Silver 
     Yellow32.0845.55 Gold best
Heather LouzonIronwood, MITHUNDERBIRDSYellow30.6539.07 Silver best
      Yellow31.2141.61 Silver 
Jerry LuedtkeMiddleton, WIDA HOODYellow33.1450.36 Bronze best
Jeff MeinkeBessemer, MIHOBBY WHEELYellow32.3746.87 S* Silver 
     Yellow31.6843.74 S* Silver best
Cody MukavitzIronwood, MIMAC`SYellowDNF-  
     Yellow25.1514.11 Gold best
      YellowDNF-  
Tony MukavitzIronwood, MIMAC`SYellowDNF-  best
Karen MullineauxWakefield, MITWILIGHT SUPPER CLUBYellowDNF-  
     Yellow29.3933.35 Gold best
Chip MullineuxKennan, WITWILIGHT SUPPER CLUBYellow28.4128.90 Gold best
      Yellow28.7830.58 Silver 
Laurie NiemiIronwood, MIDA HOODYellowDNF-  
     Yellow48.27119.01 - best
Bill PetersonBayfield, WIBSOYellow31.6443.56 Gold 
     Yellow31.4242.56 Gold best
      YellowDNF-  
Alyssa SchwabIronwood, MITHUNDERBIRDSYellow31.5343.06 Bronze 
     Yellow30.5338.52 Silver best
Robert SharpWashburn, WIBSOYellow28.2628.22 Gold 
     Yellow27.6325.36 Platinum best
Daniel ShefchikBayfield, WIDA EH TEAMYellowDNF-  
     Yellow30.1536.80 Silver best
Larry SpringerEagle River, WIBSOYellow30.5038.38 Silver best
      YellowDNF-  
Poody StandalIronwood, MIINDIVIDUALYellow38.0972.82 - best
Dan TregemboIronwood, MITWILIGHT SUPPER CLUBYellow25.6316.29 Gold 
     Yellow25.2914.75 Gold best
Fritz WotrubaMinocqua, WIDA HOODYellow31.3942.42 Bronze best
      Yellow31.7043.83 Bronze 
John WysslingIronwood, MIDA EH TEAMYellow30.9540.43 Silver best
      Yellow31.0240.74 Silver 

S = Snowboard (-20)