Login to NASTAR Racing

Race Results
Big Snow Resorts (Indianhead)


Mar 13th, 2019
Ski League Race VIII
overcast, drizzle


Series: Indianhead Ski League
Scoring method: Based on NASTAR Team Points
Not by Group
Teams of 4 including at least 1 Female
Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Yellow
11.35
24.55
22.04
Blue
 
Results for Mar 13th, 2019 - Ski League Race VIII

(sorted by last name - best handicap only)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Dave AhoManitowish Waters, WIMale 55-59MAC`SYellow25.6716.47 Gold 
Matthew AnichAshland, WIMale 65-69DA EH TEAMYellow32.1846.01 Silver 
 Susan BarretteWakefield, MIFemale 60-64DA EH TEAMYellow28.1927.90 Platinum 
Mike BegalleIronwood, MIMale 50-54HOBBY WHEELYellow27.3324.00 Silver 
Tom BergquistBessemer, MIMale 55-59MAC`SYellow25.0413.61 Platinum 
Enrico BraucherMale 50-54THUNDERBIRDSYellow24.249.98 Platinum 
Annette BurchellIronwood, MIFemale 55-59MAC`SYellow28.9631.40 Gold 
Emily BurchellIronwood, MIFemale 30-34HOBBY WHEELYellow27.8226.23 Gold 
Robert BurchellIronwood, MIMale 55-59THUNDERBIRDSYellow24.5911.57 Platinum 
Klaus BuschallaMontreal, WIMale 65-69THUNDERBIRDSYellow27.4624.59 Gold 
Eric FittingIronwood, MIMale 35-39HOBBY WHEELYellow26.1618.69 Silver 
Greer FitzgeraldIronwood, MIMale 60-64TWILIGHT SUPPER CLUBYellow28.7430.40 Silver 
Pamela FitzgeraldIronwood, MIFemale 65-69TWILIGHT SUPPER CLUBYellow29.5534.07 Platinum 
Steve GrubeBessemer, MIMale 45-49DA HOODYellow35.5961.48 S* Bronze 
Angela HeifortBayfield, WIFemale 40-44BSOYellow28.5129.36 Gold 
Barry JacobsWashburn, WIMale 55-59DA EH TEAMYellow24.4811.07 Platinum 
Roger KaneMale 70-74BSOYellow27.6125.27 Gold 
Mary KehoeSuperior, WIFemale 55-59TWILIGHT SUPPER CLUBYellow37.2368.92 Bronze 
Bradley KuszIronwood, MIMale 45-49THUNDERBIRDSYellow27.5324.91 Silver 
Mary LaHaieWIFemale 70-74BSOYellow32.0845.55 Gold 
Heather LouzonIronwood, MIFemale 35-39THUNDERBIRDSYellow30.6539.07 Silver 
Jerry LuedtkeMiddleton, WIMale 65-69DA HOODYellow33.1450.36 Bronze 
Jeff MeinkeBessemer, MIMale 21-29HOBBY WHEELYellow31.6843.74 S* Silver 
Cody MukavitzIronwood, MIMale 21-29MAC`SYellow25.1514.11 Gold 
Tony MukavitzIronwood, MIMale 55-59MAC`SYellowDNF-  
Chip MullineuxKennan, WIMale 60-64TWILIGHT SUPPER CLUBYellow28.4128.90 Gold 
Laurie NiemiIronwood, MIFemale 50-54DA HOODYellow48.27119.01 - 
Bill PetersonBayfield, WIMale 65-69BSOYellow31.4242.56 T* Gold 
Alyssa SchwabIronwood, MIFemale 21-29THUNDERBIRDSYellow30.5338.52 Silver 
Robert SharpWashburn, WIMale 75-79BSOYellow27.6325.36 Platinum 
Daniel ShefchikBayfield, WIMale 70-74DA EH TEAMYellow30.1536.80 Silver 
Larry SpringerEagle River, WIMale 70-74BSOYellow30.5038.38 Silver 
Poody StandalIronwood, MIMale 75-79INDIVIDUALYellow38.0972.82 - 
Dan TregemboIronwood, MIMale 45-49TWILIGHT SUPPER CLUBYellow25.2914.75 Gold 
Karen WollinWakefield, MIFemale 60-64TWILIGHT SUPPER CLUBYellow29.3933.35 Gold 
Fritz WotrubaMinocqua, WIMale 45-49DA HOODYellow31.3942.42 Bronze 
John WysslingIronwood, MIMale 65-69DA EH TEAMYellow30.9540.43 Silver 

S = Snowboard (-20)
T = Telemark (-13)