Login to NASTAR Racing

Race Results
Big Snow Resorts (Indianhead)


Feb 13th, 2019
Ski League RaceIV
not provided


Series: Indianhead Ski League
Scoring method: Based on NASTAR Team Points
Not by Group
Teams of 4 including at least 1 Female
Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Yellow
11.35
23.92
21.48
Blue
 
Results for Feb 13th, 2019 - Ski League RaceIV

(sorted by last name - best handicap only)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Dave AhoManitowish Waters, WIMale 55-59MAC`SYellow24.3713.45 Platinum 
Matthew AnichAshland, WIMale 65-69DA EH TEAMYellow33.2654.84 Bronze 
 Susan BarretteWakefield, MIFemale 60-64DA EH TEAMYellow29.0235.10 Gold 
Mike BegalleIronwood, MIMale 50-54HOBBY WHEELYellow27.9229.98 Silver 
Tom BergquistBessemer, MIMale 55-59MAC`SYellow23.8210.89 Platinum 
Enrico BraucherMale 50-54THUNDERBIRDSYellow23.8010.80 Platinum 
Annette BurchellIronwood, MIFemale 55-59MAC`SYellow28.1931.24 Gold 
Emily BurchellIronwood, MIFemale 30-34HOBBY WHEELYellow28.1931.24 Silver 
Robert BurchellIronwood, MIMale 55-59THUNDERBIRDSYellow23.519.45 Platinum 
Klaus BuschallaMontreal, WIMale 65-69THUNDERBIRDSYellow25.8920.53 Gold 
Paul CarlsonPresque Isle, WIMale 70-74TWILIGHT SUPPER CLUBYellow29.2035.94 Gold 
Eric FittingIronwood, MIMale 35-39HOBBY WHEELYellow25.8120.16 Silver 
Greer FitzgeraldIronwood, MIMale 60-64TWILIGHT SUPPER CLUBYellow28.1230.91 Silver 
Pamela FitzgeraldIronwood, MIFemale 65-69TWILIGHT SUPPER CLUBYellow29.7638.55 Gold 
Steve GrubeBessemer, MIMale 45-49DA HOODYellow33.8857.73 S* Bronze 
Angela HeifortBayfield, WIFemale 40-44BSOYellow27.7929.38 Gold 
Barry JacobsWashburn, WIMale 55-59DA EH TEAMYellow23.7310.47 Platinum 
Roger KaneMale 70-74BSOYellow26.7124.35 Gold 
Mary KehoeSuperior, WIFemale 55-59TWILIGHT SUPPER CLUBYellow38.8180.68 - 
Bradley KuszIronwood, MIMale 45-49THUNDERBIRDSYellow26.4523.14 Silver 
Mary La HaieFemale 70-74BSOYellow32.4250.93 Gold 
Heather LouzonIronwood, MIFemale 35-39THUNDERBIRDSYellow28.4532.45 Silver 
Jerry LuedtkeMiddleton, WIMale 65-69DA HOODYellow33.2954.98 Bronze 
Jeff MeinkeBessemer, MIMale 21-29HOBBY WHEELYellow31.5947.07 S* Silver 
Tim MoonIronwood, MIMale 40-44MAC`SYellow27.2626.91 Silver 
Cody MukavitzIronwood, MIMale 21-29MAC`SYellow24.6514.76 Gold 
Tony MukavitzIronwood, MIMale 55-59MAC`SYellow27.4127.61 Silver 
Susan NielsenBessemer, MIFemale 65-69DA HOODYellow35.4565.04 Bronze 
Laurie NiemiIronwood, MIFemale 50-54DA HOODYellow43.30101.58 - 
Bill PetersonBayfield, WIMale 65-69BSOYellow30.9544.09 T* Gold 
Alyssa SchwabIronwood, MIFemale 21-29THUNDERBIRDSYellow30.4841.90 Bronze 
Robert SharpWashburn, WIMale 75-79BSOYellow27.2626.91 Gold 
Daniel ShefchikBayfield, WIMale 70-74DA EH TEAMYellow28.2831.66 Gold 
Larry SpringerEagle River, WIMale 70-74BSOYellow29.2736.27 Silver 
Poody StandalIronwood, MIMale 75-79INDIVIDUALYellow38.3478.49 - 
Dan TregemboIronwood, MIMale 45-49TWILIGHT SUPPER CLUBYellow24.0311.87 Platinum 
Fritz WotrubaMinocqua, WIMale 45-49DA HOODYellow30.8843.76 Bronze 
John WysslingIronwood, MIMale 65-69DA EH TEAMYellow30.1240.22 Silver 

S = Snowboard (-20)
T = Telemark (-13)