Login to NASTAR Racing

Race Results
Steamboat Ski & Resort


Feb 2nd, 2019
Kehoe Cup GS All Out Results
not provided


Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Yellow
19.86
55.14
46.00
Blue
 
Results for Feb 2nd, 2019 - Kehoe Cup GS All Out Results

(sorted by best handicap)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Kevin HendricksonSteamboat Springs, COMale 45-49Alpine LumberYellow47.052.28 Platinum 
Jim KohlerSteamboat Springs, COMale 45-49Team CalconYellow48.946.39 Platinum 
Scott SchafferSteamboat Springs, COMale 50-54Yellow50.8710.59 Platinum 
 Sam ClynckeYampa, COMale 16-17Yellow51.0010.87 Platinum 
Erica DickermanSteamboat Springs, COFemale 30-34Team CalconYellow51.0811.04 Platinum 
M. Sterling JeromeFranconia, NHMale 30-34Yellow51.6512.28 Gold 
Greg ForneySteamboat Springs, COMale 60-64Yellow51.9512.93 Platinum 
Kai ScottHighlands Ranch, COMale 14-15Yellow52.1213.30 Platinum 
Darrell BruderSteamboat Springs, COMale 60-64Yellow52.5414.22 Platinum 
Kris HagenbuchSteamboat Springs, COMale 60-64Wall DesignersYellow52.5914.33 Platinum 
Ben LetsonSteamboat Springs, COMale 60-64Yellow53.2615.78 Platinum 
Luke St. JohnSteamboat Springs, COMale 14-15Yellow53.8317.02 Gold 
Lindsay WertSteamboat Springs, COMale 60-64Steamboat EmergencyYellow53.8617.09 Platinum 
Will BoltSteamboat Springs, COMale 50-54RX Farm Team WalkerYellow53.9317.24 Gold 
Lexie ViningMaplecrest, NYFemale 21-29RX Farm Team WalkerYellow54.0617.52 Gold 
Geoffry HuntMale 65-69Yellow54.1817.78 Platinum 
 Peter SpuhlerMale 40-44Yellow54.3918.24 Gold 
Valerie PowellSteamboat Springs, COFemale 30-34Yellow54.5618.61 Gold 
Evan BreenCOMale 21-29Yellow54.7118.93 Silver 
Jon WardropRemmeraMale 60-64Yellow55.0619.70 Gold 
Nicole DenruiterMadison, WIFemale 21-29Yellow55.1419.87 Gold 
Kt CollinsSteamboat Springs, COFemale 18-20Yellow55.2420.09 Gold 
Jeff HostetlerSteamboat Springs, COMale 60-64Steamboat EmergencyYellow55.5820.83 Gold 
Tyler KitchinMale 35-39Yellow55.6220.91 Silver 
Ainsworth MoncrieffeAurora, COMale 45-49Yellow55.7621.22 Silver 
 Emily MiresEagle, COFemale 18-20Yellow56.9323.76 T* Platinum 
John LaddDenver, COMale 60-64Yellow57.4324.85 Gold 
Elyse TannerSteamboat Springs, COFemale 45-49Team CalconYellow58.2326.59 Gold 
Art MorrisseySteamboat Springs, COMale 60-64Wall DesignersYellow58.8127.85 Gold 
Finn DresenMale 16-17Yellow59.5329.41 T* Gold 
Buck EricksonSteamboat Springs, COMale 60-64Wall DesignersYellow1:00.2831.04 Silver 
Neil CameronChristchurchMale 60-64Yellow1:00.4531.41 Silver 
Tony OxnevadPark City, UTMale 60-64Yellow1:00.7532.07 Silver 
Bill SullivanMale 60-64Yellow1:00.7832.13 Silver 
Hamish CochranMale 65-69Yellow1:00.9732.54 Silver 
Ben NutterTopsfield, MAMale 65-69Yellow1:02.4735.80 Silver 
 Audra SpuhlerLafayette, COFemale 40-44Yellow1:02.4735.80 Gold 
Carol WertSteamboat Springs, COFemale 60-64Steamboat EmergencyYellow1:03.3837.78 Gold 
Ken ReckerClark, COMale 45-49Steamboat EmergencyYellow1:03.5138.07 T* Silver 
 Tom ZehnerSteamboat Springs, COMale 75-79Yellow1:04.5140.24 Silver 
 Linda WalkupDallas, TXFemale 60-64Yellow1:06.1343.76 Silver 
Bob KearfulSteamboat Springs, COMale 80-84Yellow1:06.5444.65 Gold 
Brandi BeauvaisSteamboat Springs, COFemale 55-59Yellow1:10.7653.83 T* Gold 
Felicity OxnevadPark City, UTFemale 55-59Yellow1:12.8158.28 Bronze 
Julie HagenbuchSteamboat Springs, COFemale 55-59Yellow1:15.8864.96 Bronze 
Charles FraschCharleston, SCMale 65-69Yellow1:22.1178.50 - 

T = Telemark (-13)