Login to NASTAR Racing

Race Results
Steamboat Ski & Resort


Feb 2nd, 2019
Haller Cup Bashor Slalom Results
Sunny


Course
Pacesetter
Handicap
Time
Par Time


Blue-Slalom
53.30
41.30
26.94
Yellow-Slalom
53.30
39.89
26.02
 
Results for Feb 2nd, 2019 - Haller Cup Bashor Slalom Results

(sorted by last name - best handicap only)
 
Competitor
Hometown
Age & Gender
Category
TeamGroup
Course
Time
Handicap
 
 Medal 
 
Brandi BeauvaisSteamboat Springs, COFemale 55-59Blue48.2979.25 T* Bronze 
Will BoltSteamboat Springs, COMale 50-54RX Farm Team WalkerBlue34.4527.88 Gold 
Darrell BruderSteamboat Springs, COMale 60-64Yellow39.2450.81 Bronze 
Neil CameronChristchurchMale 60-64Blue38.7043.65 Silver 
 Sam ClynckeYampa, COMale 16-17Blue33.2323.35 Silver 
Hamish CochranMale 65-69Blue39.8247.81 Silver 
Kt CollinsSteamboat Springs, COFemale 18-20Blue33.1122.90 Silver 
Nicole DenruiterMadison, WIFemale 21-29Blue41.3053.30 Bronze 
Erica DickermanSteamboat Springs, COFemale 30-34Team CalconBlue32.7821.68 Gold 
Finn DresenMale 16-17Blue41.4653.90 T* Bronze 
Buck EricksonSteamboat Springs, COMale 60-64Wall DesignersBlue41.3053.30 Bronze 
Greg ForneySteamboat Springs, COMale 60-64Blue34.2327.06 Gold 
Charles FraschCharleston, SCMale 65-69Blue56.02107.94 - 
Kris HagenbuchSteamboat Springs, COMale 60-64Wall DesignersBlue34.4327.80 Gold 
Jeff HostetlerSteamboat Springs, COMale 60-64Steamboat EmergencyBlue33.7625.32 Gold 
Geoffry HuntMale 65-69Blue34.2827.25 Gold 
M. Sterling JeromeFranconia, NHMale 30-34Blue33.7025.09 Silver 
Tyler KitchinMale 35-39Blue36.4035.12 Silver 
Jim KohlerSteamboat Springs, COMale 45-49Team CalconBlue33.6524.91 Gold 
John LaddDenver, COMale 60-64Blue38.9544.58 Silver 
Ben LetsonSteamboat Springs, COMale 60-64Blue35.1430.44 Gold 
 Emily MiresEagle, COFemale 18-20Blue37.0837.64 Bronze 
Ainsworth MoncrieffeAurora, COMale 45-49Blue36.3134.78 Silver 
Art MorrisseySteamboat Springs, COMale 60-64Wall DesignersBlue39.2745.77 Silver 
Ben NutterTopsfield, MAMale 65-69Blue38.2842.09 Silver 
Felicity OxnevadPark City, UTFemale 55-59Yellow45.9976.75 Bronze 
Tony OxnevadPark City, UTMale 60-64Blue38.1941.76 Silver 
Valerie PowellSteamboat Springs, COFemale 30-34Blue35.6732.41 Silver 
Ken ReckerClark, COMale 45-49Steamboat EmergencyBlue36.1734.26 T* Gold 
Scott SchafferSteamboat Springs, COMale 50-54Blue33.0922.83 Gold 
Kai ScottHighlands Ranch, COMale 14-15Blue32.6421.16 Gold 
Luke St. JohnSteamboat Springs, COMale 14-15Blue35.5431.92 Silver 
Bill SullivanMale 60-64Blue39.6147.03 Bronze 
Elyse TannerSteamboat Springs, COFemale 45-49Team CalconBlue39.0945.10 Silver 
Lexie ViningMaplecrest, NYFemale 21-29RX Farm Team WalkerBlue34.0826.50 Silver 
Jon WardropRemmeraMale 60-64Blue34.9429.70 Gold 
Carol WertSteamboat Springs, COFemale 60-64Steamboat EmergencyBlue42.9659.47 Silver 
Lindsay WertSteamboat Springs, COMale 60-64Steamboat EmergencyBlue34.8629.40 Gold 

T = Telemark (-13)